Słupska Klasa B: Baza 44 kolejnym rywalem

W najbliższą niedzielę 11 września w trzeciej kolejce sezonu, rezerwy Kaszubii Studzienice będą podejmować na wyjeździe Bazę 44 Siemirowice. Zespół z powiatu lęborskiego w dwóch rozegranych dotychczas meczach ugrał zaledwie 1 punkt, remisując 2:2 w Gostkowie z Orkanem w ostatniej kolejce. Kaszubia po porażce na inaugurację sezonu, rozgromiła u siebie WKS Nożyno. W stawce 12 drużyn tego sezonu drużyna prowadzona przez M. Augustynowicza zajmuje ósmą lokatę. Baza 44 jest dwa "oczka" niżej. W zeszłym sezonie bilans dwumeczu obu ekip był korzystny dla Bazy, która jesienią wygrała na własnym boisku 3:1. Honorowego gola dla Kaszubii strzelił wtedy Damian Śmiechowski w 51 min. meczu. Oprócz niego w tym spotkaniu wystąpił jeszcze jeden gracz z pierwszego zespołu-Wiktor Gierdalski. Wiosenny rewanż w Studzienicach miał zupełnie inny przebieg. Mecz był zacięty i wyrównany, ale lepsze okazje stwarzała Kaszubia II. Ostatecznie padł bezbramkowy remis. W najbliższą niedzielę będzie okazja zdobyć pierwsze 3 punkty z drużyną z Siemirowic. Kiedyś Baza 44 rozgrywała swoje mecze na własnym boisku tj. na zamkniętym terenie wojskowym - 44 Bazy Lotnictwa Morskiego Marynarki Wojennej. Obecnie od kilku lat korzysta z obiektu w Maszewie Lęborskim dojeżdżając 11 km. Tam także zagra w najbliższym meczu z Kaszubią II w niedzielę o godz. 12:00.