Podsumowanie okresu przygotowawczego

Kaszubia wznowiła treningi 04.07.2016 r. Nasza drużyna w czasie okresu przygotowawczego rozegrała pięć meczy kontrolnych (Kaszubia Studzienice - Dolina Gałąźnia Wielka 12-0, Brda Przechlewo - Kaszubia Studzienice 2-1, GTS Czarna Dąbrówka - Kaszubia Studzienice 1-8, Grom Leśno - Kaszubia Studzienice 1-4, Myśliwiec Tuchomie - Kaszubia Studzienice 2-1). Strzeliliśmy 26 bramek: Artur Rzepiński 11x, Marcin Przytuła 9x, Marcin Stoltman, Mariusz Lewiński, Wojciech Werra, Michał Borzyszkowski, Jacek Dułak, Rafał Soldatke. Natomiast Józef Pela skapitulował 6 razy. Zawodnicy trenowali trzy razy w tygodniu. Z gry zrezygnowało dwóch graczy Artur Kobiella i Szymon Galęba, zakończyli swoją przygodę z piłką jako zawodnicy. Należą się wielkie podziękowania za grę i pomoc naszemu klubowi. Do zespołu wrócił z wypożyczenia z Drutex Bytovii Bytów Marcin Stoltman, jest to duże wzmocnienie w defensywie. W trakcie załatwiania jest jeszcze jeden zawodnik z Bytovii. Pierwsze spotkanie nasi zawodnicy zagrają w najbliższą niedzielę na wyjeździe z Leśnikiem Cewice o godzinie 13:30. Wszystkich fanów zapraszamy.

Liga w tym sezonie będzie dużo mocniejsza niż w ubiegłym roku. Spadły trzy bardzo silne zespoły z IV ligi (Jantar Ustka, Start Miastko, Brda Przechlewo). O czołowe lokaty będzie bardzo trudno powalczyć, mimo to liczę na to, że zajmiemy miejsce w pierwszej piątce. Jest to dla mnie taki plan minimum. Mój zespół stać na bardzo dużo. Jestem zadowolony z kadry jaką posiadam. Mam 22 graczy do dyspozycji na bardzo równym poziomie, dzięki temu mam duże pole manewru. Przed sezonem chciałem pozyskać dwóch obrońców. Mieliśmy głównie problemy w defensywie. Cieszę się że wrócił do nas Marcin Stoltman, jest to doświadczony zawodnik i z pewnością nam pomoże. W trakcie załatwiania jest jeszcze jeden obrońca, mam nadzieję że transfer dojdzie do skutku. Szkoda że swoją przygodę z piłką zakończył Artur Kobiella, jest to duże osłabienie. W sparingach padały różne wyniki, ale nie miało to dla mnie większego znaczenia i nie można się tym sugerować. Próbowałem różnych rozwiązań. Dopiero w lidze będzie można zobaczyć przygotowany na 100 % zespół ze Studzienic.