Klasa B: Jedno zwycięstwo i dwie porażki Kaszubii II w pierwszych meczach rundy wiosennej

10 KOLEJKA: VICTORIA - KASZUBIA II

W pierwszym meczu rundy rewanżowej w Dąbrówce, mimo dobrej gry rezerwy Kaszubii poniosły porażkę. Zdecydowały indywidualne błędy zawodników. Początek meczu nie zapowiadał przegranej. Studzieniczanie stwarzali więcej okazji bramkowych ale nie potrafili ich wykorzystać. Po faulu na Damianie Jakubku, rzutu karnego nie trafił Mateusz Szultka. Gospodarze strzałem sprzed pola karnego objęli prowadzenie. Potem M. Szultka zrehabilitował się i doprowadził do wyrównania. Jednak to Victoria schodziła do szatni prowadząc 2:1, strzelając bramkę z "jedenastki". Po przerwie Kaszubia znów wyrównała. Daniel Gierszewski nie pomylił się z rzutu karnego i tym samym zdobył swojego pierwszego gola w Kaszubii II. Rzut karny po raz drugi został podyktowany za faul na Damianie Jakubku. W ostatnim kwadransie gospodarze byli skuteczniejsi i zdobyli dwa gole. W doliczonym czasie bliski strzelenia bramki był Remigiusz Chirk, ale uderzeniem z 30 metrów trafił w poprzeczkę.

Victoria Dąbrówka - Kaszubia II Studzienice 4:2 (2:1)

Bramki: D. Kiełpiński 21, 43 (k), Węsierski 79, M. Gański 89 - M. Szultka 41, D. Gierszewski 61 (k)

Kaszubia II: Tyszka - Bola, M. Szultka, R. Chirk, Kłopotek - Kreft (72 D. Wasiniewski), D. Gierszewski (81 D. Szultka), Ł. Hinc (68 J. Taraszewicz) - Jażdżewski, D. Jakubek (86 M. Cierson), Depka-Prądziński

11 KOLEJKA: KASZUBIA II - GRANIT

Tydzień później Kaszubia II zdobyła pierwsze wiosenne punkty, pokonując u siebie Granit Koczała. W wyjściowym składzie wystąpiło pięciu zawodników z pierwszej drużyny: Konrad Bartelik, Klaudiusz Szultka, Arkadiusz Gostomczyk, Tomasz Pawelski i Artur Olik. Od pierwszego gwizdka studzieniczanie przejęli inicjatywę. Efektem przewagi było wysokie prowadzenie do przerwy 4:1. Zawodnicy Kaszubii w pierwszych 45 minutach powinni wygrywać jeszcze wyżej bo okazji ku temu nie brakowało. W drugiej połowie gra się wyrównała. Granit zdołał strzelić drugą bramkę po szybko rozegranym rzucie wolnym. Damian Jakubek mógł w tym meczu skompletować hattrick, ale w drugiej połowie nie wykorzystał żadnej z kilku świetnych sytuacji.

Kaszubia II Studzienice - Granit Koczała 4:2 (4:1)

Bramki: D. Jakubek 16, 38, K. Szultka 15, Ł. Hinc 42 - Dołyńskyj 41, R. Gostomski 73

Kaszubia II: Tyszka - Bartelik (68 Bola), M. Szultka, R. Chirk (82 Pluto-Prondziński), Olik - Pawelski, Ł. Hinc, Kreft (53 D. Gierszewski) - K. Szultka (72 M. Cierson), D. Jakubek, Gostomczyk (63 Jażdżewski)

12 KOLEJKA: GROM - KASZUBIA II

Zdecydowanym faworytem tego meczu byli gospodarze, zajmujący drugie miejsce w tabeli. Całą pierwszą połowę grający  z wiatrem piłkarze Gromu mieli dużą przewagę. Dobrze między słupkami spisywał się Sebastian Tyszka, ale przy wpuszczonych bramkach nie miał szans. Piłkarze z Nakli po dziesięciu minutach prowadzili 2:0. Gola dla gości mógł zdobyć Damian Jakubek, ale jego strzał zablokowali obrońcy rywali. Pierwsze 20 minut drugiej części meczu należały do Kaszubii. Bramka kontaktowa "wisiała w powietrzu". Bliscy jej strzelenia byli Arkadiusz Gostomczyk, Daniel Gierszewski, Damian Jakubek i z rzutu wolnego Michał Jażdżewski. W 67 minucie gospodarze przeprowadzili skuteczną kontrę i strzelili trzecią bramkę, ustalając wynik końcowy.

Grom Nakla - Kaszubia II Studzienice 3:0 (2:0)

Bramki: Rożek 5, W. Mański 10, B. Trzebiatowski 67

Kaszubia II: Tyszka - Jażdżewski, M. Szultka, R. Chirk (72 D. Szultka), Kłopotek - J. Taraszewicz (68 Kurkowski), D. Gierszewski, Ł. Hinc (58 Bola), Pluto-Prondziński, Gostomczyk - D. Jakubek